15.06.2019 Srečanje nogometnih generacij STARI-MLADI 2019 - Športno društvo PREDDVOR

15.06.2019 Srečanje nogometnih generacij STARI-MLADI 2019

Tudi letos smo naše tradicionalno Srečanje nogometnih generacij NK Preddvor organizirali teden dni po končanem rednem delu in zaključku nogometne sezone za vse mlajše kategorije. Vreme nam je šlo tokrat spet na roko, tako da smo lahko v miru pripravili igrišče in okolico. Bali smo se predvsem velike vročine, zato smo že v petek angažirali domačo gasilsko ekipo, ki so nam zalili igrišče in tako preprečili, da ga vroče sonce ni preveč izsušilo, za kar se jim iskreno zahvaljujemo!

Trener David Golob je poskrbel, da se je tokrat srečanja udeležila tudi njegova združena ekipa mladincev in kadetov in število igralcev se je ustavilo pri števili 50. Tako smo se razdelili na štiri ekipe, razporejene po datumu rojstva. Starejši ekipi smo razdelili po sistemu prvi-drugi, mlajši dve ekipi pa smo tradicionalno na stare in mlade, tokrat na aktualno člansko ekipo proti mladinski enajsterici. Obe tekmi sta bili zelo zanimivi in na trenutke precej "na nož". Prva se je končala z rezultatom 4:2 za modro ekipo, drugo tekmo pa so dobili starejši, po streljanju enajstmetrovk, potem ko se je redni del končal z rezultatom 2:2.

Po končani nogometni predstavi
je sledila pogostitev udeležencev in sproščeno druženje. Vsako leto povabimo tudi vse člane prvih preddvorskih ekip izpred dobrih petdesetih let. Tudi tokrat se je oglasil naš legendarni vratar Marjan Andoljšek, pa tudi Andrej Nunar. Letošnji dogodek, ki povezuje nogometne generacije je zopet potekal v zelo prijetnem vzdušju. Popestrili smo ga še s predstavitvijo naših jubilejnikov Slavka Zupanca 60, predsednika Romana Roglja 50, sekretarja Marjana Bogataja 50 in Borisa Koširja 50. Poleg simboličnih daril je nekdanji igralec "Žejko" prejel še dres nekdanje jugoslovanske reprezentance št. 6, v katerem je osebno preigral dobršen del svoje dolge nogometne kariere v Preddvoru. Prireditev pa bi težko izvedli brez nezmotljivih sodnikov po vodstvom nepogrešljivega "Buca", ki so bili aktivni tako na igrišču, še bolj pa izven njega. Hvala vsem še enkrat za obisk in sodelovanje ter se vidimo spet prihodnje leto!

----------------- NAJSTAREJŠI - MODRI  :

1   Lubo   Pegan

12   Lovro   Lepoša

13   Lenart   Vodeb

14   Žan   Križnar

Petkova gasilska akcija na nogometnem igrišču Za žago

Pripravil: Marjan Bogataj, Foto: Marjan in Slavko A. Bogataj