3. 6. 2007: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik MAJ 2007

Čeprav tekmovanja, ki potekajo pod okriljem Medobčinske nogometne zveze Gorenjske še niso končana, pa lahko že strnemo prve vtise o nastopih nogometašev Preddvora v sezoni 2006/2007. Članska ekipa, ki jo vodi trener Vili Čimžar, je sodelovala v drugi gorenjski nogometni ligi in krog pred koncem je že znano, da bo zasedla končno četrto mesto. Pred začetkom sezone so bili cilji postavljeni sicer nekoliko višje, saj smo si v društvu želeli, da bi dosegli vsaj drugo mesto in si s tem priigrali kvalifikacije za vstop v višji rang tekmovanja. V igri za dosego omenjenega cilja smo bili takorekoč do konca, toda nekaj slabih iger in nepričakovanih porazov, predvsem na domačem igrišču, je botrovalo temu, da so se neposredni tekmeci v boju za drugo mesto odlepili za neulovljivih pet točk. Ne glede na to, pa sezono lahko označimo kot uspešno, pri čemer je še posebej razveseljivo dejstvo, da so fantje prava “klapa” tako na igrišču kot tudi izven njega. Zato vodstvo kluba, skupaj z igralci, z optimizmom gleda v prihodnjo sezono in napoveduje boj za vrh lestvice. Ob tem velja še omeniti, da so Preddvorčani v zadnji tekmi pred domačimi gledalci, ki se v vse večjem številu vračajo na igrišče “za Žago”, dosegli tudi rekordno zmago, odkar jih vodi Vili Čimžar. S sedmimi goli v mreži so domov pospremili igralce Hrastja in trenerju tako na najlepši možen način čestitali za rojstni dan – še zadnji s trojko na prvem mestu.

Seveda pa se v Športnem društvu Storžič Preddvor zavedamo, da je prihodnost nogometa pogojena s kvalitetnim delom z mladimi. Žal smo pri tem močno omejeni, saj nogometno igrišče za obratom Jelovica ne nudi niti najosnovnejših pogojev (tekoča voda, umivalniki, tuši…). Zato društvo že vrsto let zgledno sodeluje z nogometnim klubom Visoko, kjer trenutno v šestih starostnih kategorijah trenira več kot sto otrok in mladih igralcev, pri čemer jih večina izhaja prav iz preddvorskega okolja. Pri tem moramo še posebej izpostaviti generacijo cicibanov do desetega leta (na spodnji fotografiji), ki z dvema ekipama nastopa v prvi gorenjski nogometni ligi, v zimskem času pa tudi na različnih turnirjih v dvoranah po celi Gorenjski. Ekipi vodita trenerja Vili Čimžar in Marjan Bogataj, ki sta s pristopom cicibanov in njihovo udeležbo na treningih zelo zadovoljna.

Z nogometom in športom nasploh, pa so povezane tudi malo manj prijetne stvari. Zares je žalostno, da je Preddvor edina gorenjska občina, ki ne premore osnovne nogometne infrastrukture, da o športni dvorani niti ne govorimo. Še bolj pa je žalostno dejstvo, da omenjeno športno resnico ponavljamo že celo vrsto let, a se stvari nikakor ne premaknejo z mrtve točke. Neurejene razmere so še iz časov njegovih prvih dveh mandatov poznane tudi sedanjemu županu, tako da v ŠD Storžič Preddvor pričakujemo, da bo občinsko vodstvo končno prisluhnilo tudi ljubiteljem športa in skrb za športno infrastrukturo »s papirja« preneslo tudi v konkretne projekte. Vsi skupaj se moramo zavedati, da »na mladih svet stoji«. In če mladim nimamo kaj ponuditi, od njih tudi ne moremo ničesar pričakovati. Tega pa si sedanje in bodoče generacije mladih v Preddvoru enostavno ne zaslužijo.

Ob koncu pa bi v ŠD Storžič Preddvor želeli povabiti vse občanke in občane Preddvora na dve že tradicionalni prireditvi, ki ju organiziramo vsako leto po koncu sezone. V soboto, 16. junija s pričetkom ob 16.00 se bodo na igrišču »za Žago« zbrali igralci vseh generacij preddvorskih nogometašev in odigrali že tradicionalno srečanje »Stari« - »Mladi«, ki ga bo popestrila tudi ženska tekma med zvestimi navijačicami. Teden dni kasneje, to je v soboto, 23.6. ob 9.00, pa se bo na igrišču »za Žago« začel že tradicionalni občinski turnir v malem nogometu, ki ga prirejamo v počastitev Dneva državnosti. Vse podrobnejše informacije lahko dobite pri Viliju Čimžarju (tel. 031-391389).

Zapisal: predsednik Roman Rogelj