25. 8. 2007: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik AVGUST 2007

Čeprav se tekmovanja v sezoni 2007/08, ki potekajo pod okriljem Medobčinske nogometne zveze Gorenjske še niso pričela, pa lahko objavimo, da bomo v sodelovanju z NK Visoko tudi v novi sezoni nastopili v skoraj vseh kategorijah (cicibani, mlajši in starejši dečki, mladinci in člani). Izjema so kadeti, kjer bodo nastopale le štiri ekipe.

Izpostaviti moramo generacijo cicibanov do desetega leta, ki bo z dvema ekipama nastopala v prvi gorenjski nogometni ligi. Ekipi vodita trenerja Vili Čimžar in Marjan Bogataj, v letošnjem letu pa smo trenerski tandem še kadrovsko nadgradili z novim trenerjem Jakom Pretnarjem iz Mač, ki je opravil šolanje in izpit za trenerja mladih (licenca C), v lanski sezoni pa je že vodil ekipo malčkov do 6 let.

V Športnem društvu Storžič Preddvor se zavedamo, da je prihodnost nogometa pogojena s kvalitetnim delom z mladimi. Žal smo pri tem močno omejeni, saj nogometno igrišče za obratom Jelovica ne nudi niti najosnovnejših pogojev (tekoča voda, umivalniki, tuši…). Zato smo ob koncu lanske sezone v društvu s prostovoljnim delom in s sodelovanjem obrata Jelovica deloma že izravnali in uredili okolico igrišča ter dostop do njega. Prav tako urejamo dodatni skladiščni prostor, s katerim bomo pridobili boljšo uporabnost garderobnih prostorov.  Ko bo to urejeno, bomo lahko na igrišče Za žago preselili katero od naših mlajših kategorij, saj ne glede na večletno zgledno sodelovanje z nogometnim klubom Visoko, večina še vedno izhaja prav iz preddvorskega okolja.

Članska ekipa, ki jo prav tako vodi trener Vili Čimžar, je v pretekli sezoni sodelovala v drugi gorenjski nogometni ligi in je zasedla končno četrto mesto. Pred začetkom nove sezone pa so cilji postavljeni še nekoliko višje, saj si v društvu želimo, da bi dosegli vsaj drugo mesto in si s tem priigrali kvalifikacije za vstop v višji rang tekmovanja.

Ne smemo pa pozabiti tudi na naše člane v kegljaški sekciji, ki so v pretekli sezoni dosegli lepe uspehe v občinski kegljaški ligi Kranj. Ekipno so med dvanajstimi nastopajočimi dosegli peto mesto, med posamezniki pa so bili na koncu sezone kar trije med prvimi osmimi.

Ob koncu pa v ŠD Storžič-Preddvor vsem občankam in občanom čestitamo in jih vabimo na prireditve ob občinskem prazniku, še posebej na nogometni turnir cicibanov, ki ga bomo organizirali v soboto 8.9.2007 dopoldne na igrišču Pregrad na Zg. Beli. Vse podrobnejše informacije lahko dobite pri Viliju Čimžarju (tel. 031/391-389) oz. na naši spletni strani WWW.SPORTNO-DRUSTVO-PREDDVOR.SI.