21. 12. 2007: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik DECEMBER 2007

NK PREDDVOR GRE NAPREJ

Tekmovanja jesenskega dela sezone 2007/08, ki potekajo pod okriljem Medobčinske nogometne zveze Gorenjske, so se v začetku novembra končala. Članska ekipa se je zadnji krog povzpela na načrtovano in tako želeno 2. mesto, takoj za jesenskim prvakom NK Visoko, čeprav na začetku sezone ni prav nič kazalo na tak uspeh. Nekaj poceni zapravljenih priložnosti na prvih tekmah, na koncu pa tri zaporedne zmage zaradi poškodb zdesetkane ekipe je NK PREDDVOR pripeljala na končno 2. mesto. Rezultat smo proslavili prvega decembra na že tradicionalnem prednovoletnem srečanju v Gostilni pr' Bizjak.

Pri mlajših selekcijah so bile dokaj uspešne tudi ekipe, ki jih vodimo v sodelovanju z NK Visoko. Novopečeni trener Jaka Pretnar iz Mač je svojo ekipo cicibanov U8 pripeljal na drugo mesto v svoji skupini, trener Vili Čimžar in njegov pomočnik Marjan Bogataj sta s svojima ekipama cicibanov U10 pristala na 11. mestu, mlajši dečki U12 so zasedli končno 4. mesto, mladinci pa so na lestvici 6. Drugi del prvenstva se bo nadaljeval spomladi. Da ne bi izgubili stika z žogo, ekipe v zimskem času trenirajo v telovadnicah OŠ Preddvor, na Visokem in Šenčurju. Organizirana pa je tudi zimska liga v dvorani nove Ekonomske gimnazije v Kranju.

Tudi kegljaška sekcija je začela novo sezono, ki je trenutno že v polnem teku. Ekipa se je okrepila z dvema novima članoma, tako da jih je skupaj osem. To se je že pokazalo na tekmah s prvimi zmagami. Lani so osvojili končno peto mesto, letos pa računajo vsaj na ponovitev preteklega rezultata.

V okviru prireditev ob prazniku Občine Preddvor je v začetku septembra v organizaciji našega društva na nogometnem igrišču Pregrat na Zg. Beli potekal turnir cicibanov U8 in U10. V kategoriji U8 sta se pomerili ekipi NK Preddvor-Visoko in NK Šenčur. V kategoriji U10 so nastopile tri ekipe: NK Preddvor-Visoko, NK Šenčur in NK Sava iz Stražišča. Tekmovanje je lepo uspelo. Priznanja in praktična darila je podelil predsednik ŠD STORŽIČ-Preddvor Roman Rogelj, za pogostitev igralcev je poskrbela Gostilna pr' Bizjak, za zgledno pripravo prizorišča pa domači EMŠO klub.

V Športnem društvu Storžič Preddvor se zavedamo, da je prihodnost nogometa pogojena s kvalitetnim delom z mladimi. Čeprav nogometno igrišče za obratom Jelovica ne nudi niti nekaj najosnovnejših pogojev, smo ob koncu lanske sezone v društvu s prostovoljnim delom in s sodelovanjem obrata Jelovica deloma že izravnali in uredili okolico igrišča ter dostop do njega. Uredili in povečali smo strešno konstrukcijo garderob, kar nam je prišlo prav že pri naših tradicionalnih prireditvah v juniju: srečanju nogometnih generacij NK Preddvor in prvenstvu Občine Preddvor v malem nogometu. Lahko smo bili tudi gostitelji preddvorskega oratorija v začetku julija. Sedaj želimo urediti še igralno površino, ki bi jo radi spravili v predpisane dimenzije vsaj 90 x 45m in dodatni skladiščni prostor, s katerim bi pridobili boljšo uporabnost garderobnih prostorov. Ko bo to urejeno, bomo lahko na igrišče Za žago preselili katero od naših mlajših kategorij, saj ne glede na večletno zgledno sodelovanje z nogometnim klubom Visoko, večina še vedno izhaja prav iz preddvorskega okolja. Zadnjo letošnjo jesensko prvenstveno tekmo cicibanov U10 NK PREDDVOR-VISOKO : NK ŠENČUR nam je tako po nekaj letih zopet uspelo organizirati na igrišču Za žago. Vse podrobnejše informacije o delovanju društva lahko najdete na naši spletni strani WWW.SPORTNO-DRUSTVO-PREDDVOR.SI. Do konca leta pa bo na voljo tudi društveni koledar 2008, ki bo brezplačno na razpolago pri naših članih ŠD.

Ob koncu koledarskega leta vam iz Športnega društva Storžič-Preddvor želimo VESEL BOŽIČ in SREČNO NOVO LETO 2008 ter še veliko športnih uspehov in užitkov tudi v prihodnje.