4. 9. 2008: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik MAREC 2008

VELIK USPEH KEGLJAČEV ZA POKAL KRANJA:

Kegljaški klub BELA, ki v okviru našega Športnega društva Storžič Preddvor nastopa v medobčinski ligi, v letošnjem prvenstvu nastopa z povprečnim uspehom. Člana ekipe Aleš Ropret in Brane Strle pa uspešno nastopata za občinsko reprezentanco v tretji državni ligi. Na tradicionalnem turnirju za pokal Janeza Štirna je v finalu Brane Strle zasedel odlično drugo mesto. Turnir organizira ekipa Merkurja, v spomin na pokojnega člana ekipe. Na letošnjem turnirju je v predtekmovanju nastopilo vseh enajst  ekip.

Brane Strle - 2. mesto in zmagovalna trojica

V okviru tekmovanj za pokal Kranja v kegljanju pa je ekipa KK BELA dosegla še en lep uspeh. Izmed treh njenih članov ekipe, ki so se uvrstili v finale osmerice je Franc Zelnik s podrtimi 540 keglji zasedel prvo mesto v kategoriji rekreativcev. Aleš Ropret je zasedel četrto mesto s podrtimi 520 keglji, Marjan Brezar pa sedmo mesto s podrtimi 492 keglji.

PRIPRAVE NOGOMETAŠEV NA SPOMLADANSKI DEL SEZONE:

Tekmovanja jesenskega dela sezone 2007/08, ki potekajo pod okriljem Medobčinske nogometne zveze Gorenjske, so se v začetku novembra 2007 končala. Kmalu zatem pa so se začeli treningi v telovadnici OŠ Preddvor, ki nam je šla z letošnjimi termini zelo na roko, trenutno pa se končuje še zimska liga v dvorani nove Ekonomske gimnazije v Kranju, kjer smo se udeležili tekmovanj v kategorijah U8 – U12 in dosegli uvrstitve nekje na sredino lestvic. Z marcem se je članska ekipa že preselila iz telovadnice na zunanje površine in trenira trikrat tedensko, od 13. – 16. marca pa se bo glavnina moštva udeležila še predsezonskih priprav v Poreču. Prevoz in namestitev v hotelu bo potekala v lastni režiji posameznikov, koriščenje pripadajočih športnih objektov pa je v klubski domeni.

V Športnem društvu Storžič Preddvor se zavedamo, da je prihodnost nogometa pogojena s kvalitetnim delom z mladimi. Čeprav nogometno igrišče za obratom Jelovica ne nudi niti nekaj najosnovnejših pogojev, smo ob koncu jesenske sezone v društvu s prostovoljnim delom in s sodelovanjem obrata Jelovica deloma že izravnali in uredili okolico igrišča ter dostop do njega. V začetku februarja smo imeli probleme z vandalizmom nad garderobami, saj smo dobili povsem razbito in uničeno zunanjo razsvetljavo ter razmetano okolico. Poleg teh nujnih popravil poskušamo urediti še igralno površino in dodatni skladiščni prostor, s katerim bi pridobili boljšo uporabnost garderobnih prostorov. Ko bo to urejeno, bomo lahko na igrišče Za žago preselili katero od naših mlajših kategorij, saj ne glede na večletno zgledno sodelovanje z nogometnim klubom Visoko, večina še vedno izhaja prav iz preddvorskega okolja. Zadnjo soboto v marcu načrtujemo še obsežno očiščevalno in delovno akcijo, s katero si bomo pripravili pogoje za začetek spomladanskega dela sezone.

Vse podrobnejše informacije o delovanju društva lahko najdete na naši spletni strani WWW.SPORTNO-DRUSTVO-PREDDVOR.SI. Na voljo je tudi še društveni koledar 2008, ki je brezplačno na razpolago pri naših članih. Športno društvo Storžič Preddvor vas vabi na ogled nogometnih tekem spomladanskega dela sezone 2007/08, ki se bodo začele v aprilu in potekale vse do konca junija.