23. 9. 2008: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik SEPTEMBER 2008

ODLIČEN ZAČETEK NOVE SEZONE NK PREDDVOR

Članska ekipa NK Preddvor je konec avgusta z odliko začela sezono 2008/09. V prvih dveh kolih je obakrat zmagala in trenutno drži sam vrh lestvice. To je dobra popotnica za dosego cilja končne uvrstitve na vsaj drugo mesto, ki vodi v kvalifikacije za napredovanje v prvo gorenjsko ligo. Tak cilj je bil postavljen že preteklo sezono, vendar so nam to preprečili nogometaši NK Hrastje, ki so v zadnjih dveh medsebojnih srečanjih zabeležili minimalni zmagi in nas s tem potisnili na končno tretje mesto, ki pa prav tako predstavlja lep ekipni uspeh. Uspešno so nastopale tudi mlajše selekcije NK PREDDVOR-VISOKO. Ekipa cicibanov U8 je pod vodstvom trenerja Jaka Pretnarja zasedla drugo mesto v svoji skupini, ekipa cicibanov U10 (trenerja Vili Čimžar, Marjan Bogataj) si je zagotovila obstanek v prvi gorenjski ligi, mlajši dečki U12 so bili tretji, mladinci pa šesti med devetimi ekipami.

Cicibani U8 – Sezona 2007/08

Cicibani U10 – Sezona 2007/08

Vse mlajše selekcije se pomerile še na odlično organiziranem že tradicionalnem turnirju ob zaključku sezone Visoko 2008 in dosegle lepe končne uvrstitve. Vse podrobnejše informacije o športnih dosegih in delovanju društva lahko najdete na naši spletni strani WWW.SPORTNO-DRUSTVO-PREDDVOR.SI.

Pred začetkom spomladanskega dela sezone 2007/08 smo člani Športnega društva STORŽIČ-Preddvor pripravili obsežno očiščevalno in delovno akcijo na igrišču Za žago, s katero smo si popravili pogoje za delovanje. Tako smo odpravili sledi zimskega vandalizma nad garderobnimi prostori, zgradili nove skladiščne prostore in z nasutjem zemlje ter zasaditvijo trave uredili igralno površino. Poleg zglednega skrbnika igrišča Naceta Likarja, smo se v letošnjem letu za urejanje, košnjo in tudi dostopne poti dogovorili še z Josipom Ekarjem, s katerim smo trenutno zelo zadovoljni. Občasno imamo še probleme z objestnimi vozniki, ki svoje strasti sproščajo kar na igralni površini. Upamo, da jih bomo kmalu izsledili, saj snemalni sistem obrata Jelovica lovi tudi sliko igrišča.

Tekmovalno sezono 2007/08 smo v juniju tradicionalno zaključili z dvema velikima prireditvama - Srečanje nogometnih generacij NK Preddvor in Prvenstvom Občine Preddvor v malem nogometu 2008. Na prvi je aktivno sodelovalo skoraj 50 nekdanjih in sedanjih igralcev, prijetno druženje pa je popestrilo tudi pet nekdanjih legendarnih nogometašev, ki so v zadnjem času praznovali svojo 50. letnico in so se rodili le kakšno leto prej, kot je bilo ustanovljeno Športno društvo. Ob tem jubileju smo jim iskreno čestitali in jim podarili praktično darilo. Drugo prireditev pa so zaznamovali igralci LOGO-Tupaliče, ki so po nekaj sušnih letih po streljanju kazenskih strelov odvzeli laskav naziv prvaka Občine Preddvor v malem nogometu letošnji nosilni ekipi Preddvora. V kvalitetnih obračunih je sodelovalo šest ekip, vrstni red pa je bil naslednji: LOGO-Tupaliče, Preddvor, MILČI Team-Tupaliče, Preddvor mladi, Kokra in Bela. Najboljši igralec in strelec je bil Denis Talič, trenutno vroč igralec NK Triglav v 2. slovenski ligi, najboljši vratar pa je postal Zoran Stojčević iz domačega NK Preddvor.

Abrahami spredaj in zadaj

Za kvalitetnejši potek prireditev smo letos prvič najeli mobilne sanitarije, s čimer in seveda tudi z zgledno urejenim igriščem in okolico smo lahko ponovno ponudili prostor izvedbi letošnjega Oratorija Preddvor 2008. Udeležence smo gostili tri dni in ti so nam zagotovili, da so bili s prostorom zelo zadovoljni.

Oratorij Preddvor 2008 - Osvežitev na igrišču Za žago

Kegljaška sekcija se je s septembrom že aktivno začela pripravljati na novo sezono medobčinski ligi, ki se bo začela v začetku oktobra. Na kvaliteto ekipe kaže tudi to, da trije igralci kandidirajo za sodelovanje v drugi ekipi Triglava, ki nastopa v 3. slovenski ligi. V letošnjem letu smo se nogometaši in kegljači, s pomočjo sponzorskih in lastnih sredstev, na novo opremili z osebnim kompletom, tako da lahko z enotnim videzom predstavljamo tako Športno društvo kot tudi Občino Preddvor.

Plani za naprej ostajajo še vedno: čim kvalitetnejša izpeljava tekmovalne sezone z vsemi generacijami in izboljšanje pogojev za delo (predvsem urejanje igralna površine in okolice), pridobitev vode in sanitarnih prostorov, za najmlajše in njihove družine pa bi radi zgradili še igralni kotiček. Na koncu pa vas Športno društvo Storžič-Preddvor vabi na ogled nogometnih tekem jesenskega dela sezone 2008/09, ki so se že začele septembru in bodo potekale vse do konca oktobra.