22. 12. 2008: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik DECEMBER 2008

V NOVO LETO S ŠE VEČJIMI NAČRTI

Če smo septembra že poročali o odličnem začetku nove sezone 2008/09, lahko ob koncu jesenskega dela pogled na končne lestvice to samo še potrdi.

Članska ekipa NK Preddvor – Jesenski del sezone 2008/09

Članska ekipa NK Preddvor je zasedla tretje mesto in je bila edina od ekip, ki je še lanskoletnemu tretjeligašu NK Jesenice odvzela točki. Na obeh tekmah pa bi lahko z malo sreče iztržili še več, saj smo dobršen del srečanj vodili in imeli igro v nogah. Tako obstajajo realne možnosti, da se v spomladanskem delu sezone zavihtimo še mesto višje do želenega cilja. Zelo uspešno so nastopale tudi mlajše selekcije NK PREDDVOR-VISOKO. Ekipa cicibanov U8 je pod vodstvom trenerja Pavleta Cotmana zasedla tretje mesto v svoji skupini, ekipa cicibanov U10 (trener Jaka Pretnar), ki se je konec lanske sezone otepala izpada v drugo gorenjsko ligo, je sedaj gladko na sredini lestvice. Ekipa mlajših dečkov U12 (trenerja Vili Čimžar in Drago Vrtač) je letos čvrsto na prvem mestu v drugi gorenjski ligi in jo drugo leto verjetno čaka napredovanje, mladinci pa zasedajo sedmo mesto med devetimi ekipami. Kegljači KK Bela prav tako odlično nastopajo v medobčinski ligi, saj trenutno zasedajo sam vrh lestvice. Dva člana pa poleg tega še uspešno nastopata za drugo ekipo Triglava v tretji slovenski ligi.

Novembra je ob 60. obletnici ustanovitve Medobčinske nogometne zveze Gorenjske Kranj v hotelu Jezeršek na Spodnjem Brniku potekala slavnostna prireditev. Na njej so podelili tudi priznanja klubom in zaslužnim delavcem na področju nogometa. Jubilejno priznanje za pomemben prispevek pri razvoju nogometa je prejelo tudi naše Športno društvo STORŽIČ-Preddvor, osebno pa še Franci Orehar in Lojze Grašič, ki sta sodelovala pri njegovi ustanovitvi in kasnejšem delovanju.

Pred začetkom jesenskega dela sezone 2008/09 smo zgledno pripravili igrišče in okolico Za žago. S pridom smo uporabljali nove skladiščne prostore in znova najeli sanitarno kabino, ki nam je tekom sezone prišla še kako prav. Konec septembra je prvič v zgodovini nogometnega igrišča Za žago pritekla tudi tekoča voda, ki je res kvalitetno spremenila pogoje delovanja športnega društva. Takoj po koncu sezone smo ponovno izmerili igralno površino in zakoličili dimenzije, ki ustrezajo vsem normativom za sodelovanje v medobčinski nogometni ligi Gorenjske. S bomo lahko igralno površino lahko še kvalitetneje urejali. Čez zimo pa smo se preselili v telovadnico, kjer odlično sodelujemo z Osnovno šolo Matije Valjavca Preddvor, ki nam gre zelo na roko predvsem s termini za mlajše selekcije, katere zastopniki so v veliki večini domači učenci.

Glede na to, da se nogometna sezona odvija predvsem v jesenskem in spomladanskem času, smo se letos prvič odločili, da delovanje razširimo tudi na zimo. Dogovorili smo se, da bomo februarja v času zimskih počitnic organizirali smučarski tečaj za osnovnošolce na smučiščih RTC Kranjska Gora. Učence bodo vodili in učili izkušeni učitelji smučanja. Prijave bodo možne do konca januarja 2009, prijavnice in dodatne informacije pa boste lahko dobili pri članih in trenerjih športnega društva in na spletni strani WWW.SPORTNO-DRUSTVO-PREDDVOR.SI, kjer si lahko ogledate tudi ostale aktivnosti.

Tako kot lani, smo tudi letos vsi člani z družinami in prijatelji ter sponzorji zaključili uspešno leto s prednovoletnim plesom, ki je bil letos v petek 12. 12. v dvorani na Visokem. Iz Športnega društva STORŽIČ-Preddvor vam torej želimo:

SREČNO, ZDRAVO IN ŠPORTA POLNO NOVO LETO 2009