18. 12. 2009: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik DECEMBER 2009

BOMO V ŠD STORŽIČ-PREDDVOR SAMO ŠE SMUČALI??

Po uspešno izpeljanem smučarskem tečaju med lanskimi zimskimi počitnicami, se sedaj v ŠD STORŽIČ-Preddvor že ukvarjamo s pripravo na novega, ki bo potekal od 22.-26. februarja 2010. Prijave bodo mogoče takoj po novem letu do zapolnitve mest, podrobno obveščeni pa boste preko letakov v Osnovni šoli Matije Valjavca Preddvor in naše spletne strani WWW.SPORTNO-DRUSTVO-PREDDVOR.SI. Novost v tem šolskem letu bo možnost prijave tudi v odraslo skupino.

Kegljači KK Bela so oktobra začeli novo sezono v občinski kegljaški ligi Kranj 2009/10. Letos so nekoliko spremenili ekipo in zaenkrat še nimajo najboljših rezultatov, vendar računamo, da se bo do drugega dela sezone tudi to spremenilo.

V novo nogometno sezono 2009/10 smo prijavili člansko ekipo NK Preddvor, v mlajših kategorijah pa s sodelovanjem z NK Visoko kar štiri ekipe, prvič tudi ekipo U14, ki že igra na velikem igrišču in lahko zaigra tudi v Preddvoru. Kot že veste, je največjo promocijo nogometa letos pripravila slovenska reprezentanca, ki se je znova uvrstila na svetovno nogometno prvenstvo v Južno Afriko. Žal pa to ni imelo nobenega pozitivnega učinka na odnos občine do nogometa oziroma športa nasploh. Zgodilo se je ravno nasprotno. Iz medijev smo namreč izvedeli, da je Občina Preddvor odigrala aktivno vlogo pri prodaji lokacije, na katerem se trenutno nahaja igrišče »Za žago«, lastnikom Jelovice, ki nameravajo razširiti proizvodne obrate in na njem zgraditi naselje montažnih hiš. Vse kaže, da bomo v letu, ko bo društvo praznovalo 50 let svojega obstoja, postali nogometni brezdomci. Glede na to, da smo dolga leta urejali tako okolico kot tudi samo igrišče in ga opremili z najnujnejšo infrastrukturo (elektrika, voda, dostop, igralna površina,…), bo slovo še toliko bolj boleče. Očitno smo športniki obsojeni na vegetiranje in delovanje po načelu »znajdi se sam«.

Upamo, da se bo tudi s korektnim nastopom slovenske nogometne reprezentance naslednje leto v Južni Afriki spremenila tudi lokalna miselnost in tudi domačemu športu, ki prav tako promovira ime občine, dala svoje mesto! Vsem svojim članom, občanom in ostalim ljubiteljem športa pa želimo

VESEL BOŽIČ IN SREČNO TER ŠPORTA POLNO NOVO LETO 2010

Pripravila: Marjan Bogataj in Roman Rogelj