25. 7. 2011: NOVICA - Objavljen članek v občinskem glasilu Viharnik JULIJ 2011

DOMCI & VAŠKI

Ja, ja, 25.06. je dan, ko praznuje naša mala državica. Ampak malo kasneje pa praznuje svoj občinski praznik tudi ena najlepših gorenjskih občin, Preddvor. Tako kot vsako leto je tudi letos Športno društvo STORŽIČ Preddvor organiziralo nogometni turnir, katerega se udeležuje večina okoliških vasic. Letos pa je ta čast pripadala tudi nam ˝domcem˝. (Za vse, ki ne veste: to smo bili otroci, ki smo svoja osnovnošolska leta preživljali v Vzgojnem zavodu Preddvor, žal sedaj že razpadajočem gradu). Ja, letos smo imeli svojo ekipo seveda s pomočjo vaških, s katerimi so naši fantje igrali že dolga leta nazaj. V nogometu res nismo dosegli nobenih pokalov, pa še vedno lahko s ponosom rečem, da smo se zaradi samega sprejema počutili kot največji zmagovalci. NK Preddvor pa nas je nagradil s svojimi klubskimi šali in predlagal, da srečanje postane tradicija, zato moram priznati, da so se takrat marsikomu orosile oči. Za zaključek bi se rada v imenu vseh ˝domcev˝ še enkrat prav lepo zahvalila NK Preddvoru za tak sprejem in predvsem za neverjetno lepo preživet dan, ki se je seveda nadaljeval pozno v noč. Vsi komaj čakamo naslednje leto. Še enkrat HVALA.

Bivša občanka in domka Adrijana Reja