20. 6. 2011: DOGODKI IN ODMEVI - TRADICIONALNO SREČANJE NOGOMETNIH GENERACIJ NK PREDDDVOR 2011

STARI : MLADI  V SLIKAH

V soboto, 18. 6. 2011 popoldne, smo znova pripravili tradicionalno Srečanje nogometnih generacij NK Preddvor STARI:MLADI. Lepo vreme preko celega tedna nam je pomagalo, da smo lahko v miru pripravili igrišče in tako se je lahko pokazalo v najlepši luči do sedaj. Napoved je bila sicer za popoldanski in večerni čas slabša, vendar je vreme vseeno zdržalo do konca prireditve. Ker je društvo lani praznovalo petdesetletnico obstoja, smo pripravili tudi razstavo dokumentarnega gradiva in priznanj, ki jih je društvo prejelo ob tej častitljivi obletnici. Igralcev se je letos prijavilo 45 in vsak udeleženec je prejel navijaški šal NK PREDDVOR, kot ga imajo samo še veliki klubi.

Po vzoru iz lanskega leta smo se tudi letos organizirali tako, da so starejši ekipi sestavljali igralci stari nad 40 let, v mlajši ekipi pa so bili po večini še sedaj aktivni igralci. Tako so se najprej na skrajšanem igrišču in igralnem času pomerili najstarejši dečki proti starejšim dečkom. Najstarejšim je v gol priskočil na pomoč prvi preddvorski vratar popularni Zoki. Tudi letos so bili uspešnejši slednji, vendar tokrat s tesnim izidom 3:4, ob polčasu 1:1. Drugo tekmo mlajših dečkov proti najmlajšim dečkom in dekletom, pa je po dolgih letih spet dobila najmlajša generacija nogometašev z izidom 0:2 (0:1). To pomeni, da se za prihodnost nogometa v naših krajih ni potrebno bati, veseli pa nas tudi, da sta se nogometni predstavi priključili tudi domači dekleti Lucija in Nika, ki sta z žensko ekipo Velesovega letos postali državni prvakinji v kategoriji do 17 let in s svojo predstavo v veliki meri pripomogli k uspehu svoje ekipe. Najmlajšim je do zmage pomagal tudi legendarni vratar Slavko, ki kljub svojim dopolnjenim 47. letom z veseljem stopi med stative vrat in lahko mlajšim generacijam še marsikaj pokaže.

Po končani nogometni predstavi se je predsednik Roman Rogelj v kratkem nagovoru zahvalil vsem za udeležbo ter pozval k ogledu dokumentarnega gradiva in priznanj, ki jih je športno društvo prejelo ob svoji petdesetletnici obstoja tako od Občine Preddvor, Medobčinske nogometne zveze Gorenjske Kranj kot tudi od Nogometne zveze Slovenije. Sledila je pogostitev udeležencev in veselo druženje ob glasbi za katero skrbel naš glavni trener Vili, vmes pa predsednik ni pozabil voščiti našemu Danilu (Flokiju), ki je prav tako letos praznoval svojo petdesetletnico. Dogodek je tako spet potekal v zelo prijetnem vzdušju, ogledalo pa si ga je precej gledalcev in sorodnikov sodelujočih. Vsekakor pa bi prireditev težko izvedli brez nezmotljivih sodnikov po vodstvom nepogrešljivega "Buca", ki so bili aktivni tako na igrišču kot tudi izven njega. Hvala vsem za sodelovanje in se vidimo prihodnje leto!

Pripravil: MB