07.04.2018 Očiščevalna akcija v občini Preddvor - Športno društvo PREDDVOR

07.04.2018 Očiščevalna akcija v občini Preddvor

Aktualno > Novice

Očiščevalna akcija v okviru občine Preddvor je potekala v SOBOTO, 7. aprila 2018. Kot športno društvo smo se že dolgo v preteklosti odločili, da se priključimo akciji in prevzamemo okoliš svojega nogometnega igrišča Za žago, dovoza do njega ter območje med potokom Suha in reko Kokro. Delovni akciji na našem področju se je tokrat priključila tudi skupina učencev iz Osnovne šole Matije Valjavca Preddvor in sicer igralci, ki nastopajo za moštvo Preddvora v kategoriji U13.

Do 8.30 ure se nas je skupaj številčno zbralo za kompletno nogometno postavo s celotno spremljevalno ekipo. Osnovnošolska nogometna ekipa se je skupaj
s spremljevalno učiteljico Nino Kristič takoj se lotila zbiranja in ločevanja smeti na našem področju. Zbiralne vrečke smo imeli v dveh barvah: zelene za mešane odpadke in rumene za ločene odpadke. Med ločene odpadke smo po navodilih odlagali embalažo (papirnato, kovinsko, plastično), pločevinke od pijače, tetrapak, plastične vrečke in podobno.

V dveh urah smo nabrali za skoraj celo traktorsko prikolico smeti in drugih odpadkov. Prav tako smo dokončno pripravili nogometno igrišče, spremljevalne objekte in okolico za spomladanski del nogometne sezone, ki se je sicer začela že pred enim tednom. Isti igralci so svojo dopoldansko pridnost dopolnili še z odlično igro na popoldanski tekmi z ekipo Velesovega, ki so jo dobili z 2:1. Očiščevalna akcija je tako lepo uspela, v športnem društvu pa smo zainteresirani, da se takšno sodelovanje z Osnovno šolo in Občino Preddvor nadaljuje tudi v prihodnjih letih...