01.05.2013 Prvomajsko kresovanje - Športno društvo PREDDVOR

01.05.2013 Prvomajsko kresovanje

Prvomajsko kresovanje v organizaciji Športnega društva Preddvor je v zadnjih nekaj letih postalo že prava tradicija. Na očiščevalni akciji nekaj tednov prej pripravimo gorljiv material, ki ga je potrebno odstraniti iz okolice nogometnega igrišča. Nekaj dni prej postavimo konstrukcijo kresa sestavljeno iz bližnjih posušenih dreves in nato počakamo na dan kresovanja, kjer dve uri pred začetkom prireditve dokončamo začeto delo. Letos nam je šlo na roko še vreme, ki je dračje in vejevje lepo posušilo in tako nismo imeli nobenih problemov pri prižiganju. To delo je spet točno ob 21h opravil predsednik ŠD Roman Rogelj in kresovanje se je lahko pričelo. Tudi tokrat so otroci vzporedno pripravili mini kres, ki se je dolgo časa lepo kosal s svojim velikim bratom.

Med kresovanjem smo lahko spremljali tudi povratno nogometno tekmo polfinala lige prvakov med Realom iz Madrida in Borussie iz Dortmunda, kjer so bili v skupnem uspešnejši Nemci. Niti ene in druge navijače pa to ni zmotilo, da se ne bi ob zvokih popularne glasbe in ustrezno postreženi s hrano in pijačo družili še dolgo v noč...