Utrinki - Prvi dan - Športno društvo PREDDVOR

Utrinki - Prvi dan

Aktualno > Dogodki in odmevi > Smučarski tečaj 2012

Po dolgotrajnih pripravah so končno prišle tudi težko pričakovane počitnice in z njim že četrti zaporedni smučarski tečaj v organizaciji našega športnega društva. Prvi dan je potekal podobno kot lani, ko smo se prvič odpravili v Kranjsko Goro z dvema avtobusoma. Malo nas je skrbelo vreme, ki pa je zjutraj prešlo iz dežja v sneg, tako da je okolica izgledala zelo zimsko. Na zbornem mestu pred OŠ Matije Valjavca smo se zbrali malo pred sedmo uro in v kar veliki gneči napolnili avtobusa z opremo in smučarji. Po obvezni kontroli prisotnosti smo se odpeljali zimskim dogodivščinam nasproti. Na parkirišču v Kranjski Gori nas je pričakalo še malo več snega kot doma, tako da smo se hitro obuli v smučarske čevlje in nadeli čelade. Nato smo se razdelili letos kar v deset (10) skupin po barvnih kombinacijah, kot je pri nas v navadi: dve rumeni, ena modra, tri oranžne, dve zeleni, ena rožnata borderska in ena odrasla. Nato pa smo napadli bele strmine. Zelenčki so kot običajno začeli na traku, ostali pa smo šli preizkusiti ostale žičniške naprave. Malo nas je oviral novozapadli sneg, vendar je bilo vreme iz ure v uro boljše. Po kosilu je povsem prenehalo snežiti in izza oblakov je občasno že pokukalo sonce. Če velja vremenska napoved, potem naj bi bilo od sedaj do konca tedna zelo lepo vreme. Pri povratku domov je nekatere že premagala utrujenost, v avtobusu je ostalo nekaj torb in opreme, kar pa bo jutri, ko bo nov dan, spet prišlo v prave roke...

Pa še nekaj utrinkov prvega dne ( Prenos slik - prvi dan.zip 82MB
):