10.09.2023 inPlaninci tudi preko Storžiča in Kališča opravili Slovensko planinsko pot - Športno društvo PREDDVOR

23. septembra so v Odločnem koraku kot del odbora InPlaninec (Planinstvo za invalide) v okviru Planinske zveze Slovenije z zadnjim žigom na Debelem rtiču zaključili več kot triletni projekt Slepi in slabovidni planinci po Slovenski planinski poti (SSP po SPP).

Tudi slepim in slabovidnim je planinstvo blizu kot način življenja. Namen prostovoljskega projekta jim je bil omogočiti doživetje gora. Vključeval je preko 30 organiziranih pohodov letno po različnih poteh SPP. Slepi in slabovidni inPlaninci so se 14. julija, odpravili tudi na naš Storžič, ki je bil za mnoge pohodnike s svojimi 2132m nov osebni višinski rekord, zato tudi neizmerno veselje vsakega, ki je prišel na vrh. Pohodu sta se priključila tudi nekdanji domačin Peter Zorman z ženo Ano, ki je kot novinarka RTV Slovenije medijsko podprla dogodek. Oba sta bila prvič na vrhu in tokrat od zgoraj občudovala razgled na prečudovit domači kraj. Do zaključne prireditve so se zvrstili še preostali zahtevni pohodi, med njimi najodmevnejši Triglav. Predzadnji žig smo 10. septembra odtisnili na Kališču in se preko Hudičkovega boršta spustili v dolino, kjer smo člani ŠD Preddvor na nogometnem igrišču Za žago pripravili prijetno pogostitev ob etapi v preddvorski občini.

Spremljajoča zaključna prireditev je bila 23. septembra 2023 na Debelem rtiču v počastitev:
  • zaključka poti Slepih in slabovidnih planincev po Slovenski planinski poti
  • 70 let Slovenske planinske poti
  • 130 let Planinske zveze Slovenije
  • dneva slovenskega športa
  • mednarodnega dneva zakovnih jezikov